11 Kasım 2013 Pazartesi

TASARIM GÜCÜ İLE OYUNCAK YAPMAK..


Geçen hafta sonlarından birisiydi... Anneannesiyle birlikte koton mağzasına girdik. Toprak son 1 kaç aydır oldukça hareketli ve hırçın. Biraz söz dinlemiyor. Mağzada elbiselerin, askıların altına girip duruyordu derkeeennnn birden suçlu suçlu gelip bacaklarımın arasına girdi. kafamı bir kaldırdım ki paltoların olduğu askılık direk yerde :(
Anneannesi zaten peşinden koşturuyordu ve yetişti
-Gel Toprak biz dışarı çıkalım en iyisi dedi ve çıktılar.
Nazik görevliler hiç birşey demeden aldıklarımın ödemesini yaptım ve dışarı çıktım.
Toprak camekanın yanında oturmuş, yüzü iki minik avucun içinde öyle kara kara düşünüyor. Ben içerdeyken anneannesine
- Acaba annemi hapisemi attılar ? diye sormuş.
 Biraz dokundurmam gerekliydi ancak hassas bir yapısı olduğunu bildiğimden tadında da bırakmakta fayda vardı.
- Çok mahcup oldum, Toprak adına ve kendim adıma çok özür diledim zor kabul ettiler birde o devirdiği ürünlerin parasını ödemek zorunda kaldım. Artık 1 ay kıyafet ve oyuncak alamicaz. dedim ve kafa önde arabaya gittik. Tabii akşam da babaya (göz atarak) olayı söyledik yine uzatmadan.
Bunun üzerine toprak sonraki günlerde bir proje uretti.
- Hulk resmi yapalım annecim. sen çiz ben boyayayım, arka görünüşünüde çizelim, boyayaylım, birde sert bişey bulup yapıştıralım vs.. gibi yönlendirme ile bir oyuncak yaptık.
Babasına da;
-Artık bir süre paramız olmayacağı için bizde böyle yaparız babacım diyerek mutlu mutlu kabullendi.
Tabii bu arada markete gitmemiz gerekti. bende içimden acaba bunlara harcadığımız parayı sormicakmı derken şöyle bir soru geldi.
-Annecim bunları hangi para ile alacaz?
-Yiyeceklerimizin parasını babanın şirketi ayrıyetten veriyor diye atlattım :) ve hiç oyuncak almamamız konusunda ağzını bile açmadı taaki biz tamam kazandık artık alabiliriz diyene kadar.
 
Kuzucuğumun iknası çok kolay allahtan. Böylece onun hatasını kabullenip, özür dilemeyi bilmesini  durum ile baş edebilme gücünü ve tasarım yönünüde öğrenmiş oldum.
Canım oğlum en yaramaz halin bile (dolaylı da olsa) beni gururlandırdı. Seni çok ama çokkk sewiyoruz.
 
 


 
 
TOPRAK
T-shirt :Koton Kids
Shorts : Blue Key
Glasses : Mothercare

2 yorum:

gooogoook dedi ki...

:)) Tatlı Toprak. Çok sevimli, ama hareketli çocukların çoğu, askılığın devrilmesini minik bir akıllandırma projesi ile halletmişsiniz. Minik aklınca da durumu kabullenmiş görünüyor;)) hehehe, böyle böyle hayatı öğrenecekler. Güzel bir yönlendirme bence de:) Herşey gönlünüzce olsun. Çoğu aile ağız birliği yapmıyor, biri başka biri başka şey söylüyor çocuğa dolayısıyla miniklerin kafası karışıyor. Sizdeki birlik onun yön bulmasını kolaylaştıracak türden, sevgiler.

ayak izleri-sevgi dedi ki...

yaptıkları yaramazlıkların bir bedeli olduğunu göstermek için çok güzel ve tadında bir uygulama olmuş.. arada böyle hissettirmek lazım gerçekten..
ama yine de kıyamam ben onun masum hallerine..

Blogger tarafından desteklenmektedir.

© 2011 UĞURBÖCEĞİ TOPRAK, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena